Ale głupi ci dziennikarze

Wywiad USA ma dostęp do wszystkiego, co znajduje się na komputerach z Windowsem, na tabletach od Apple. Zastanawiam się czy któryś dziennikarz śmignie się zapytać polskich polityków czy nadal uważają, że zakup owych tabletów, by na nich czytać i przeglądać wszelkie rządowe dokumenty był dobrym ruchem i jeśli nie – co zamierzają z tym zrobić.

Czy jednak dalej – tak jak wczoraj usłyszałem to w Panoramie na TVP2 – dziennikarze  bujając w obłokach  będą radośnie twierdzić, że wywiad USA szpieguje tylko swoich obywateli.

00

Comments

Maciek pisze:

Miało być tak super sensacyjnie czy niechcący Ci wyszło? Czy według Ciebie “zbieranie takich informacji jak wiadomości poczty elektronicznej, podsłuchiwanie rozmów zarówno tekstowych, głosowych jak i wideo, podgląd publikowanych filmów i zdjęć, historię logowań czy wyszukiwania” równa się “dostęp do wszystkiego na komputerach z Windowsem, na tabletach od Apple”? PRISM umożliwia dostęp do danych gromadzonych na serwerach najpopularniejszych usługodawców sieciowych, a nie do prywatnych maszyn użytkowników.

Konrad Karpieszuk pisze:

Jeśli NSA nie ma skrupułów czegoś takiego robić i jeśli jak się mówi Microsoft bez oporów przystąpił do współpracy, możemy tylko czekać na dzień w którym dowiemy się, że NSA ma też swojego backdoora w Windowsie. Co miałoby ich przed tym powstrzymać?

Czytelnik pisze:

Ciekawy układ strony i fonty. Czysto i to jest to co powinno być. Ale ta reklama to zło i przechodząc przypadkiem na pewno więcej pewnie nie wrócę. Szkoda, że twórczość w każdej postaci tak musi kończyć… Tym duszeniem grosza!

Pozdrawiam.

Czytelnik

Konrad Karpieszuk pisze:

ile jesteś w stanie płacić za czytanie mojego bloga?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.