Ale głupi ci dziennikarze

Wywiad USA ma dostęp do wszystkiego, co znajduje się na komputerach z Windowsem, na tabletach od Apple. Zastanawiam się czy któryś dziennikarz śmignie się zapytać polskich polityków czy nadal uważają, że zakup owych tabletów, by na nich czytać i przeglądać wszelkie rządowe dokumenty był dobrym ruchem i jeśli nie – co zamierzają z tym zrobić.

Czy jednak dalej – tak jak wczoraj usłyszałem to w Panoramie na TVP2 – dziennikarze  bujając w obłokach  będą radośnie twierdzić, że wywiad USA szpieguje tylko swoich obywateli.

00

4 thoughts on “Ale głupi ci dziennikarze

  1. Miało być tak super sensacyjnie czy niechcący Ci wyszło? Czy według Ciebie “zbieranie takich informacji jak wiadomości poczty elektronicznej, podsłuchiwanie rozmów zarówno tekstowych, głosowych jak i wideo, podgląd publikowanych filmów i zdjęć, historię logowań czy wyszukiwania” równa się “dostęp do wszystkiego na komputerach z Windowsem, na tabletach od Apple”? PRISM umożliwia dostęp do danych gromadzonych na serwerach najpopularniejszych usługodawców sieciowych, a nie do prywatnych maszyn użytkowników.

  2. Jeśli NSA nie ma skrupułów czegoś takiego robić i jeśli jak się mówi Microsoft bez oporów przystąpił do współpracy, możemy tylko czekać na dzień w którym dowiemy się, że NSA ma też swojego backdoora w Windowsie. Co miałoby ich przed tym powstrzymać?

  3. Ciekawy układ strony i fonty. Czysto i to jest to co powinno być. Ale ta reklama to zło i przechodząc przypadkiem na pewno więcej pewnie nie wrócę. Szkoda, że twórczość w każdej postaci tak musi kończyć… Tym duszeniem grosza!

    Pozdrawiam.

    Czytelnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.