Strona z pasji, która w tydzień zaliczyła 25 tysięcy odwiedzin

Gdy uruchamiam swój nowy blog czy serwis, spodziewam się zazwyczaj około 100, może tysiąca wejść w pierwszym tygodniu. Moja najnowsza strona zaliczyła jednak w pierwszym tygodniu dwadzieścia pięć tysięcy odsłon. To był chyba strzał w dziesiątkę.

Też tak macie, że w głowie siedzi milion pomysłów na kolejne strony, z tego kilka wydaje się wam prawdziwymi hitami – tylko czasu brak aby do nich usiąść. I trochę strach, że co jeśli jednak się mylimy? O wiele bezpieczniej jest marzyć o sukcesie niż ten sukces osiągnąć.

Jednym z moich pomysłów na stronę, którego nigdy nie udawało mi się zrealizować, to społecznościowa wyszukiwarka połączeń lotniczych (ale bez ciśnienia – jeśli ktoś zna sposób na dojechanie pociągiem na drugi koniec kontynentu za grosze, też dobrze). Jedni szukają, wrzucają do bazy i zdobywają sławę i uznanie. Inni korzystają. Taki trochę wykop dla globetroterów i ludzi, którzy chcą dostać się do pracy w Londynie.

Zebrałem się w sobie i zrobiłem:

wziuum.com

Jest to tylko początek – pomysłów mam bowiem wiele – ale okazało się, że jest to coś, co się ludziom podoba. Prosty interfejs, bez zbędnych wodtrysków i miliona opcji. Jeśli szukasz lot, wpisz miasto lub miasta w wyszukiwarkę. Jeśli znasz połączenie – dodaj je. Nawet nie musisz się logować (ale zalogowanie dodaje dodatkowe opcje i wkrótce dodawać będzie jeszcze więcej). Jeśli masz dodatkowe pytania do danego połączenia, dodaj komentarz.

Proste? Proste. I takie, mam nadzieję, zostanie. Pojawią się nowe funkcje, wynikające naturalnie z tego czego tam brakuje i rozwiązujące kolejne problemy.

Mam nadzieję, że będzie to kiedyś miejsce, od którego każdy będzie zaczynał planowanie podróży. Że szukając połączenia znajomy znajomemu będzie rekomendował wziuum. Już teraz to róbcie bo już teraz jest warto. (Prawda?)

00

Comments

Marcin Biegun pisze:

Hej,
pomysł fajny; pewnie już masz to w planach, ale na wszelki wypadek:
– nie mogę zalajkować ani tego postu ani nowej strony/konkretnego znaleziska
– sądząc po popularności, pewnie wszystkie znaleziska są stosunkowo świeże, ale wiadomo jak to z promocjami – przydałaby się wyświetlana obok linii data/godzina lub sama godzina jeśli wszystkie tegodniowe

Kuba Dirska pisze:

Gratulacje!
Przejście od etapu koncepcji do realizacji właśnie takich nowatorskich pomysłów jest bardzo trudne, ale daje niezłego “kopa” jeśli efekt przewyższa oczekiwania.
Strona jest świetna – prostota i oczywistość w obsłudze to zdecydowanie największe atuty.
Może zbliża się “pierwszy milion” ? – dolarów…

ktośtam pisze:

No to jest coś, a nie plackowe podróże 😉

Konrad Karpieszuk pisze:

dzięki za dobre słowa 🙂

Marcin 🙂 możesz jednak dodać do lubianych fejsbukową stronę: https://www.facebook.com/wziuumcom
lub strone google+: https://plus.google.com/u/0/b/110962374492730844896/110962374492730844896/posts

oczywiscie dajcie znac znajomym 🙂

Konrad Karpieszuk pisze:

i dzięki za uwagę odnośnie braku dat! bardzo słuszna i już poprawione. zrobiłem to jednak nieco inaczej (data przy każdym to byłoby za dużo info, a chce utrzymać stronę jak najprostszą). mam nadzieję, że jest czytelnie

Damian pisze:

Zaiste wyborna strona.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.