Uznaj.pl – rewelacyjny pomysł na serwis. Tak rewelacyjny, że zrobiłem do niego wtyczkę :)

Kolejne odkrycie, którym chcę się podzielić: serwis Uznaj.pl. Ile razy zdarzyło się Wam przeczytać naprawdę wartościowy wpis w sieci, jakiś poradnik za który aż się z miejsca chce "kopsnąć" autorowi kilka złotych na piwko w ramach podziękowania? Serwis Uznaj.pl właśnie ma za zadanie wypełnić tę lukę. Po zarejestrowaniu się w nim możemy wygenerować kod ikonki, którą osadzamy na swojej witrynie i odwiedzający mogą kliknąć i przesłać nam małą darowiznę. 

Pomysł fajny. Sam myślałem od jakiegoś czasu o takiej usłudze i tym bardziej się cieszę, że ktoś zdecydował się to zrobić. 

Ma jednak pewne wady:

  • "darczyńca" musi posiadać konto w uznaj.pl i złożyć tam depozyt aby przelać nam pieniądze. Na pewno wiele osób to zniechęci do wpłaty.
  • trzeba ręcznie dodawać kod ikonki do wpisów, stron…
  • kod się gryzie sam ze sobą – na jednej stronie może być tylko jedna ikonka. Jeśli jest ich więcej (na przykład na głównej stronie bloga wyświetlającej kilka wpisów z kilkoma ikonkami), wyświetlana jest tylko ikonka przy pierwszym wpisie.

Co robi Muzungu jak zachwyci go jakiś serwis i dostrzeże w nim błędy? 🙂 Oczywiście siada i pisze plugin do WordPressa, który ułatwi korzystanie z serwisu. Plugin już jest napisany i możecie go pobrać tutaj.

Po instalacji i szybkiej konfiguracji (polegającej na wklejeniu kodu ikonki i zdecydowaniu czy ikonka ma się pojawiać na początku czy końcu wpisu) zapominamy o wszystkim innym. Od tej pory ikonka będzie się wyświetlać przy każdym wpisie i tylko wtedy, jeśli wyświetlamy pojedynczy wpis. Przykład macie na moim blogu, bo oczywiście wtyczkę już uruchomiłem (musicie wyświetlić wpis pojedynczy a nie główną stronę bloga by zobaczyć ikonę). 

Podoba się? To śmiało pobierać i klikać w Uznaj na moim blogu 😉

00

Comments

Szymon pisze:

Wygląda na coś podobnego do Flattr.

tak, zgadza sie 🙂 o flattr dowiedzialem sie przy okazji wlasnie odkrycia uznaj.pl. ty lepiej, oznacza to ze serwis ma szanse, skoro sprawdzil sie odpowiednik swiatowy 🙂 w Polsce tak juz jest ze wszystko jest kopia jakiegos serwisu swiatowego (yahoo > wp, ebay > allegro, digg > wykop, twitter > blip…) i mi to nie przeszkadza

Luksoft pisze:

Szybko działasz 🙂

no tak pomyslalem, ze jakbym odlozyl na potem to nigdy bym nie zrobil 🙂

turysta pisze:

i takich ludzi sie chwali działają szybko i sprawnie:)

Fladnag pisze:

Wada: “darczyńca” musi posiadać konto w uznaj.pl… już nieaktualna, bo można przesyłać datki bez konta.

Choć fakt, że nie ma możliwości automatycznego tworzenia unikalnego przycisku dla każdego wpisu jest irytujący. A byłoby dobre rozwiązanie dla magazynów newsowych…

daa pisze:

Czekać aż uzbiera się 100 zł? masakra. Jak się tyle w ogóle nie zbierze, to serwis nic nie wypłaci, a pieniędzmi będzie obracał.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.