Województwa autouzupełnione

Trafiłem dziś na fajny obrazek przedstawiający mapę USA z podziałem na poszczególne stany. Tylko, że stany nie były podpisane swoimi nazwami. Zamiast tego ktoś wpisał nazwę stanu do Google i na mapę naniósł pierwszą automatyczną podpowiedź, jaką podsunęła ta wyszukiwarka.

Pomyślałem jak by wyglądała taka mapa dla naszego kraju. Znalazłem obrazek, wpisałem w  google nazwy poszczególnych województw, przepisałem na obrazek. I oto wynik:

O ile w przypadku Stanów Zjednocznych mapka jest zabawna, to nasza mapka co najwyżej bywa zabawna w niektórych województwach. Bo w niektórych aż się robi smutno, że właśnie takie wyrażenia ludzie wpisują najczęściej w wyszukiwarkę. I popatrzcie jak często się to powtarza.

P.S. Sorry za literówki na mapce. Dopiero teraz je widzę

00

7 thoughts on “Województwa autouzupełnione

  1. Trzy południowo-wschodnie województwa wymiatają. Śląskie jest the best:) Reszta to ponura rzeczywistość.

    PS. Lubuskie warte zachodu – ciekawa gra słów z podtekstami, ale hmm mi się kojarzy z chęcią przyłączenia się do Reichu:)

  2. Lubuskie akurat tak sie reklamuje w mediach 🙂 to ich haslo, tak jak my tutaj mamy ‘wschodzący białystok’

  3. Świetny pomysł 🙂 U mnie oczywiście podstawowe źródło informacji – Łódzkie Wiadomości Dnia… Przez chwilę bałem się, że moim województwie zobaczę “łódzkie pogotowie” 🙂
    Pozwolę sobie Twój wpis podrzucić na FB.

  4. Rzeczywiście bardzo ciekawy eksperyment. Wynik już możne mniej powala, oczywiście w odniesieniu do naszego regionu. Jesteśmy jacyś mocno prozdrowotni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.