Gdy ulubiony laptop zacznie się sypać

Co zrobić gdy w laptopie pękła ramka wokół ekranu (wszystko działa ok, ale brzydko to wygląda), nowa kosztuje ponad 200 złotych, a wentylator procesora zaczyna hałasować tak, że wiesz, że to już jego ostatnie dni, a nowy kosztuje ponad 100 złotych?

Większość by pewnie rozglądała się za nowym sprzętem. Mój ma już 7 lat! To faktycznie dużo. Ale jako, że nie lubię tworzenia śmieci i ni gonię za nowinkami póki coś jest nadal wydajne (a to wciąż rakieta, zresztą pewnie wiecie, że teraz wszystko co ma dysk SSD to rakieta), ja zrobiłem to:

Po lewej mój laptop, po prawej właśnie kupiony

Znalazłem na Allegro, że taki sam laptop z już nieco popsutą klawiaturą (znam ten ból, w swoim wymieniałem już dwa razy) kosztuje 450zł.

Więc zamiast kupować wentylator i ramkę za około 350 złotych, dołożyłem stówkę i mam rezerwuar części na następne lata.

Polecam ten lifehack.

20

3 thoughts on “Gdy ulubiony laptop zacznie się sypać

  1. BRAWO! Wielkie brawo Konradzie 🙂
    Sam używam lapka którego kupiłem ze 3-4 lata temu jako używany topowy z okolic 2011-2012 i już dwa razy otwierałem go i czyściłem, wymieniałem pasty termoprzewodzące itp… i nie działa już na baterii bo padła… ale jest nadal bardziej wydajny niż można by się spodziewać 🙂

  2. @wiktor, dzięki. Ja w swoim już baterię wymieniałem (i ekran i klawiaturę dwa razy).

    Także co chwila z tych samych powodów reanimuję powoli odchodzący w zaświaty OnePlus One (kupiony 5 lat temu). Wymieniam części, a zaktualizowanie systemu do najnwoszego Lineage OS sprawia, że czuje się jak z telefonem wydanym w tym roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.