Dzwoniący z zastrzeżonego numeru to zawsze spamer. Zablokuj go.

Czy zauważyliście, że chyba już z 5 lat żaden wasz znajomy nie zadzwonił do was z zastrzeżonego numeru? Za każdym razem gdy ktoś próbował tak się połączyć to był bank z ofertą kredytu, czy nawet jakaś mini marketingowa gnida, która kupiła wasze dane osobowe i dzwoni by sprzedaż wam ubezpieczenie/inne badziewie.

Czy wiecie, że takie połączenia można z góry blokować? Włączenie takiej blokady spowoduje, że już nigdy nie dostaniecie słownego spamu o pana/pani w call center. Spamer, gdy wybierze wasz numer, usłyszy info, że nie  życzycie sobie połączeń z ukrytych numerów.

Blokada jest darmowa.

Nie będę się rozwlekał. Oto jak taką blokadę włączyć w każdej polskiej sieci:

Play

Dzwonimy pod numer  *111*114*1# Więcej informacji jest tutaj.

Plus

Włączyć ją można w panelu EBOK lub dzwoniąc do konsultanta pod numer 2601. Link do info.

Orange

Dzwonimy pod numer *110*71# Więcej informacji tutaj.

T-mobile

Istnieje możliwość zadzwonienia do BOKu. Informacja tutaj. Można także wyłączyć przez i-BOA (informacja od komentującego Piotra, dzięki! Na stronie T-mobile nic o tym nie znalazłem)

Nie dziękujcie. Aktywujcie już teraz i pozbądźcie się tych natrętów. Prawdę mówiąc – jako, że usługa jest powszechnie dostępna – owi spamerzy tłumaczą sobie pewnie, że skoro koleś mnie nie zablokował, to znaczy że lubi gdy dzwonię do niego, pytam czy nie przeszkadzam i jeśli nie przeszkadzam – przeszkadzać zaczynam.

00

Comments

Piotr pisze:

T-Mobile: można włączyć usługę poprzez I-BOA.

Konrad Karpieszuk pisze:

ok, dodałem do opisu, dzieki 🙂

Adam pisze:

Uważałbym z tym “nigdy”. Blokada ACR o które wspominasz chroni tylko przed połączeniami od użytkowników które włączyły usługę blokady prezentacji numeru CLIR. Usługa nie blokuje połączeń w których numer nie jest wyświetlany z innego powodu niż aktywna funkcja ukrywania numeru CLIR lub jest niepełny. Marketingowcy powoli zaczynają to wykorzystywać…

Piotr pisze:

Ostatnio właśnie Play nawiązał współpracę z jakąś firmą ubezpieczeniową i dzwonią z tego typu połączenia. Mimo włączonej blokady na ekranie pojawia się “Nieznane”.

Kurdupel pisze:

Nie dziękuję. Ciekawe czy teraz z BOK Cyfry+ się do mnie dodzwonią. Wymówiłem umowę i co dwa dni próbują mi wcisnąć produkt raz jeszcze…

interjak pisze:

Hmmm… Mam zastrzeżony numer, a wcale nie jestem spamerem. Co więcej, mam paru znajomych też z zastrzeżonymi numerami. Zresztą zdarza mi się odbierać telefony reklamowe ze zwykłych numerów.

scep pisze:

Pracuje w kadrach. Firma oszczędza na telefonach więc wykupiła usługę voip. Gdy kontaktuje się z kandydatem dzwonię z zastrzelonego. Więc blokada to broń obosieczna.

rasq pisze:

scep – zawsze można wysłać maila…

Nat pisze:

POMOCY!!! Ciągle dzwoni do mnie numer prywatny… jak go zablokować ?? Próbowałam tym sms i otrzymałam odpowiedź “Usługa Blokada Połączeń Anonimowych jest nie dostępna dla Twojego numeru” Mam w orange…ale mixa pomóżcie !! :(( Z góry dziękuję. Pozdrawiam Nat.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.