Jak szybko przenieść czytaną stronę z przeglądarki na tablet lub smartfon?

Nie będzie to nic specjalnie odkrywczego 😉 Zdarzyło Wam się czytać jakąś ciekawą stronę na komputerze i stwierdzić, że chętnie dokończylibyście jej czytanie w łóżku na tablecie? Albo musicie już wyjść i fajnie by było doczytać resztę w autobusie na telefonie?

Mój sposób to kody QR.

  1. W przeglądarce na komputerze instalujemy dodatek do generowania kodów QR dla odwiedzanego właśnie adresu www. Jest ich mnóstwo, a gdyby ktoś chciał zdać się na mój wybór to użyłem tego dodatku dla Chrome.
  2. W telefonie /  na tablecie instalujemy czytnik QR (na Nokii N8 mam QR Scanner Free, na tablecie Blackberry Playbook mam QR Scanner)

Co trzeba dalej robić, chyba nie muszę się rozpisywać 🙂 W przeglądarce generujemy kod QR, w telefonie / na tablecie skanujemy go wbudowanym aparatem. I czytamy mobilnie 🙂

Tak, wiem, że są specjalne aplikacje jak read it later czy evernote. Jeśli ktoś z nich korzysta, też można. Jednak powyższe rozwiązanie jest chyba bardziej uniwersalne (np na Nokię z Symbianem wciąż nie ma evernote), szybkie i dostępne wszędzie. Jedyny warunek aby smartfon/tablet miały aparat. Ale które teraz nie mają?

00

Comments

Używając na kompie przeglądarki Chrome i smartfona/tabletu z Androidem można używać genialnego rozszerzenia Chrome2Phone. Jeden klik w przeglądarce w kompie i dana strona od razu otwiera się w przeglądarce w smartfonie/tablecie 🙂

W identyczny sposób można kopiować dowolny fragment strony -zaznaczamy na PC, klikamy przycisk i już mamy ten tekst w schowku w Androidzie 🙂

KHRoN pisze:

Można wysłać link albo wręcz cały artykuł na maila (np. przy pomocy klip.me).

Można użyć webinterfejsu instapaper bądź readability.

Ja właśnie używam Read It Later i chyba już na nic bym tego rozwiązanie nie zamienił, zwłaszcza jak używam aplikacji na Androida!

Corvax pisze:

Read It Later dla artykułów, Spool dla multimediów.

Zaprzęganie kodów QR to dla mnie niepotrzebne marnotrawienie czasu – wolę jedno kliknięcie (działa także z poziomu google readera).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.