Ile niewolników pracuje na Ciebie?

Bo na mnie siedemnastu. Tak przynajmniej wyszło po wypełnieniu ankiety (jeśli można to nazwać ankietą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu – jest to dość interaktywna “zabawa”) na stronie Slavery Footprint.

Przy okazji człowiek się przekonuje, że niewolnictwo faktycznie jeszcze istnieje.

Wrzućcie w komentarzu swój wynik.

00

Comments

36. Choć obliczenia wydają mi się bzdurne. Nie mniej jednak zwrócenie uwagi na wyzysk pracowników (nie nazywałbym tego niewolnictwem) warto przekazać dalej.

quest pisze:

19. A jak sprawdzić na ilu ja pracuję?

Kuba pisze:

38. Jak na razie najwyższy wynik. Zwrócenie uwagi na fakt wyzyskiwania zdecydowanie chwalebny.
Ale założenie, że im więcej sam zarobię, tym więcej niewolniczej pracy kosztowało to, w ogóle, nie jest w pełni słuszne.

Wynik 31 pkt. ale nie przykładałem się specjalnie do testu 🙂 Z tego co poczytałem, to tak jak piszą przedmówcy, warto zwrócić uwagę na problem niewolnictwa ale forma jest daleka od ideału…

Cecill pisze:

23. Uratowałam jednego niewolnika bo zjadłam jabłka, które sama zerwałam z własnego ogrodu. W tym względzie akurat wolimy “swoje” aniżeli kupne.
Ale elektronika – to lubimy. Pytanie: Ile mieliście telefonów komórkowych w posiadaniu w jednym czasie? Ja przez kilka miesięcy miałam 3 (ygh) w użyciu.

Konrad Karpieszuk pisze:

no czasem to faktycznie wyglada jak niewolnictwo. nie wiem czy dobrze zrozumialem arabie saudyjska: aby pracownik z zagranicy wyjechal z kraju, musi dostac od pracodawcy wize wyjazdowa. a do tego czasu pracodawca orzetrzymuje go nie placac za prace

anhydryt pisze:

Technika mnie trochę pokonała. U mnie wyszło 46, ale przy ciuchach i sprzętach elektronicznych nie mogłam nic zaznaczyć/ odznaczyć i zostawiłam tak jak było, więc mój wynik chyba nie spełnia założeń żadnych.

Konrad Karpieszuk pisze:

u mnie też technika nie pasowała idealnie do mnie, musiałem aż wybrać technofob zeby wyszlo to co de facto mam (komp, komórka, telewizor, wiez i odtwarzacz dvd).

ale strona mi powiedziała, że łazienka najbardziej mi zawyżyła ilość niewolnikow. cóż, mydła u szamponu raczej nie wyrzucę 🙂

Tomek pisze:

Hmm 46 … ale nie dostrajałem każdego kwestionariusza dokładnie

Kurdupel pisze:

Na 460 w sejmie i 100 w senacie. Wynik jest prosty 😉

Karol pisze:

62 Slaves Work For You. LOL – pewnie dlatego ze ma 3 sypialnie ;]

kari pisze:

63 dla mnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.