Książkę będę czytał

Dawno chyba nie wybierałem podręcznika tak dokładnie 🙂 Ale inaczej nie  mogłem: podręcznik jest do nauki Java Script – języka do którego podchodziłem już kilka razy, ale nigdy jakoś mi się nie udało. Tym razem więc postanowiłem nie wtopić ą i dość dokładnie obejrzałem dookoła każdą z książek, aż zdecydowałem się na Head First JavaScript.

Od razu wtręt: nikt mi nie płaci za ten tekst ani za promowanie Heliona, książki czy czegokolwiek. Nawet od razu podpowiem, że nie kupiłem jej na Helion, a na Allegro gdzie nowy egzemplarz kupiłem o 30% taniej (książka tania nie jest, więc 30% to całkiem sporo złotówek).

Do zakupu przekonał mnie przykładowy rozdział zamieszczony na stronie Helionu. Przeczytajcie, a chyba sami zrozumiecie dlaczego 🙂 Świetnie napisane, jak dla debila (którym zapewne jestem, skoro od lat nie mogę zrobić w JS nic więcej niż zastosować gotowy skrypt, ewentualnie go przerobić czy skorzystać z któregoś z frameworków… nie, właśnie tak sobie pomyślałem, że może jednak to wcale nie takie debilne), sporo humoru (wciąż tęsknię za chyba już martwą serią książek “…for dummies”) i  niesztampowe podejście do nauczania. Przykładowy rozdział zrozumiałem, więc mam nadzieję, że i reszta okaże się prosta.

Spodziewajcie się zatem tu na moim blogu nieco skaczących literek, zegarka w rogu i wyskakujących alertów z prośbą o wpisanie imienia 😉 Z przyjemnością wpiszę sobie javascript na listę umiejętności 🙂

p.s. fajnie by było jakby pojawiło się też po polsku coś podobnego do Pythona, bo to kolejny język, który próbowałem ugryźć i mi nie wyszło. A może potraficie coś polecić? Ma być prosto i z humorem.

00

Comments

Paweł pisze:

1. Think Python,
2. Dive into Python / Zanurkuj w Pythonie.

W takiej kolejności. Druga zawiera pewnie nieścisłości, ale pierwszą mogę polecić z czystym sumieniem.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.