Zanussi nie widzi nic zdrożnego

Od dwóch dni oglądam zwątpiony jak upadają mniejsze i większe autorytety. Moje własne, jak Radek Sikorski jak i powszechnie uznawane za autorytety jak Andrzej Wajda czy Krzysztof Zanussi.

Bodajże Kazimierz Kutz (jeśli nie on, to ktoś inny ze świecznika) powiedział, że to dobrze, że Roman Polański  nie poszedł do tej pory siedzieć, bo świat nie doczekałby się tylu wspaniałych filmów. Myślę, że teraz każdy z pedofilów, którzy to przeczytali powinien się zastanowić na ile wielki potencjał artystyczny w nim drzemie i podle owych przemyśleń powinien pójść ruchać dzieci, albo nie pójść ruchać dzieci.

Na pewno Krzysztof Zanussi u Moniki Olejnik powiedział, że skoro świat zmierza obecnie do takiej swobody obyczajów, gdy coraz więcej wszystkim wolno, on jest zdziwiony dlaczego akurat “tego” robić nie wolno. Tak, Krzysztof Zanussi publicznie zastanowił się dlaczego świat, społeczeństwo i prawo są tak niesprawiedliwe, że nie wolno dorosłym, 45-letnim facetom wkładać penisa w pochwę dziecka.

I dobrym podsumowaniem jest dzisiejszy Skaner Polityczny na TVN24. Prowadząca zacytowała stanowczy komentarz Migalskiego, w którym pyta czy tym wszystkim celebrytom nadal tak samo by łatwo przychodziło bronienie faceta, który wyruchał dziecko i zwiał przed sprawieliwym sądem, gdyby chodziło w tym wypadku o ich dzieci. Na to jeden z zaproszonych do studia odpowiedział, że Migalski się nie umywa do Polańskiego, więc nie powinien się wypowiadać. I to była cała jego odpowiedź.

Otóż to. Kończę już więc ten wpis, bo jakim prawem mogę komentować zachowanie jaśnie przewspaniałego Polańskiego (co prawda pedofila, ale jakże zasłużonego dla światowej kultury) czy też zachowanie jaśnie wspaniałych jego kolegów i jego koleżanki (co prawda orędowników pedofilii, ale jakże zasłużonych dla światowej kultury).

Ten koleś wyruchał kiedyś dziecko, a potem zrobił mnóstwo super filmów

Ten koleś wyruchał kiedyś jedno dziecko, a potem zrobił mnóstwo super filmów

Ten koleś zrobił kiedyś mnóstwo fajnych filmów i potem raz powiedział, że to niesprawiedliwe, że nie można ruchać dzieci

Ten koleś zrobił kiedyś mnóstwo fajnych filmów i potem raz powiedział, że to niesprawiedliwe, że nie można ruchać dzieci

11

Comments

Orlinos pisze:

Konradzie, błagam, nie ulegaj durnej modzie na robienie z Polańskiego pedofila – to równie obrzydliwe i manipulanckie, jak jego usilne wybielanie i rozgrzeszanie. Pedofilem jest osoba, która odczuwa popęd płciowy w stosunku do dzieci – dzieci w sensie fizjologicznym, z nieukształtowanymi cechami płciowymi. Pedofil to wyłącznie określenie psychiatryczne, nie prawne.

Ponieważ życie jest zbyt skomplikowane (są niedojrzale dwudziestki i są całkiem dojrzałe piętnastolatki – mówię tutaj i o ciele i o psychice), więc wymyślamy sobie dość w gruncie rzeczy sztuczne, ale przydatne bariery (bo żadnemu nastolatkowi nie stanie się nieodwracalna krzywda, jak poczeka z pukaniem swojej sympatii do ukończenia przez nią 15 lat).

Na potrzeby dyskusji na pręgu chciałem się powołać na fakt, że jeszcze na początku XX wieku małżeństwa z 13-14 latkami były na porządku dziennym i akceptowały je nawet kościoły chrześcijańskie, ale po drodze odkryłem, że w niektórych państwach do tej pory dopuszczalne jest (w szczególnych wypadkach i za zgodą sądu i rodziców) małżeństwo nawet z 12-latkami. Mało tego w samych USA w niektórych stanach 13-14 rok życia może być czasem w porządku (nie w Kalifornii).

Czy to znaczy, że to prawa pedofilne (a tak niskie są poziomy wieku w stanach raczej konserwatywnych)? Oczywiście, że nie.

Czy to znaczy, że Polański jest biedny i niewinny, bo w dodatku w jego czasach relaksacyjne pukanko z siedemnastkami było na porządku dziennym, a on miał pecha i zrelaksował się ze zbyt młoda panną? Oczywiście, że nie, trzeba było pukać z głową, niestety. I nie uciekać, jak ostatni tchórz. Filmów multum i tak by nakręcił, biorąc pod uwagę to, że wielka kara mu (wtedy) nie groziła…

Natomiast z tym, co piszesz o naszych “ałtorytetach”, niestetety muszę się zgodzić. Świetny to test przy okazji, na odróżnienie człowieka mądrego, od oszołoma i śmiecia.

Co smutniejsze, taki Szymon Majewski, etatowy TVN-owski błazen całkiem przytomnie (acz nieco bełkotliwie) zauważył, że nawet, jak chętna trzynastka nogi rozkłada, to mógłby nie włazić pomiędzy nie akurat wybitny polski reżyser. Tyle jest innych nóg, odpowiedniejszych… http://www.onet.tv/bedziemy-walczyc-o-romana,5531488,1,klip.html#

Błazen, a trzeźwiejszy od bandy “liberalnych” kretynów.

Konrad Karpieszuk pisze:

no ale mi glownie o zachowanie autorytetow chodzi. to co piszesz o pukaniu trzzynastek nie wiedzialem. dla mnie seks z trzynastoletnim dzieckiem to bedzie pedofilia, niezaleznie od tego co mowia o tym prawo i psychologia. zreszta ucieczka przed sadem, to jest jak dla mnie przyznanie sie do winy i o to miedzy innymi i chodzilo. fakt, ze facet o ktorym sie mowi ze spal z dzieckiem chodzi sobie po swiecie zupelnie swobonie i co wiecej jest broniony przez wielu i innych wielu uwaza ze najlepiej o tym nic nie mowic i udawac ze nic sie nie stalo, nie sluzy spoleczenstwu. niech po prostu stanie przed sądem i śąd uzna czy jest winny czy nie. tyle mi wystarczy

Orlinos pisze:

1) O autorytetach już pisałem, to debile, nie ma co komentować, tutaj się zgadzamy.

2) “Seks z 13 to pedofilia, niezależnie od tego, co mówi prawo i psychologia” – pedofilia to określenie JEST PSYCHIATRYCZNE (chyba nie psychologiczne, to psychiatria zajmuje się tego typu zaburzeniami). Gdy mówisz “dla mnie to pedofilia” to tak, jakbyś mówił “dla mnie to schizofrenia, niezależnie od tego, co mówi prawo”.

Pedofiia zresztą nie jest nigdzie karana i bardzo dobrze, to zaburzenie – karane jest współżycie z osobą poniżej określonego roku życia – można puknąć i bardzo ciężko skrzywdzić niedojrzałą emocjonalnie dwudziestkę i żaden sąd nic nie powie.

I na odwrót – pewnie i Twoi i moi przodkowie to straszni pedofile byli, bo kiedyś małżeństwa z małolatami w ogóle były normą (te cytowane przeze mnie limity prawne w USA to już jednak dzisiaj przeżytek jest).

Wiele kobiet jest w stanie w całkiem młodym wieku wyjść za mąż, mieć dzieci i uprawiać satysfakcjonujący dla nich seks i tak kiedyś robiły – bez szkody dla nikogo. Tyle, że obecnie życie się skomplikowało i trzeba jeszcze skończyć szkołę, iść na studia itp.

Do tego doszło odkrycie dawniej sprytnie ukrywanych przypadków molestowania dzieci, często przez członków rodzin – stąd współczesna histeria antypedofilna (skądinąd pożyteczna) i utożsamianie seksu z 13-ką ze “zboczeniem”.

Nie piszę tego, żeby Polańskiego wybielać – przed sądem stanąć powinien, bo takie jest prawo – które obowiązuje również biznesmenów chodzacych “na lody” z galeriankami – mimo, że to również nie są pedofile, tylko starzy idioci.

Natomiast nie utożsamiajmy go z kolesiami, którzy masturbują się obserwując cudze dzieci na placu zabaw w przedszkolu!

Konrad Karpieszuk pisze:

ad. 2: ok, poedofilia, schozofrenia,,, to tylko nazwy. chodzi mi o to ze jest to cos co uwazam ze nalezy pietnowac, a nie pisac listy protestacyjne do kogolwiek aby osobe robiaca to ratowac

Orlinos pisze:

Piętnować – jedno, ratować – drugie.
Ja jestem w stanie spojrzeć na czyny Polańskiego przez palce, nie ze względu na osiągnięcia, ale ze wzgledu na upływ czasu (w wielu krajach by się przedawniło). Złodziejstwo należy piętnować – ale co robić, gdy ktoś ukradł 30 lat temu, a przed sąd postawiono go dopiero teraz?

Nie będę oburzony, jak sąd to uwzględni, wymierzy mu łagodną karę (przypominam, jakby nie uciekł, to prokuratura chciała dać mu 90 dni dozoru). Polański i tak długo już nie pożyje, ma 76 lat.

Natomiast jest żałosnym nadużyciem usprawiedliwianie go “bo to artysta jest”.

quest pisze:

“jestem w stanie spojrzeć na czyny Polańskiego przez palce, nie ze względu na osiągnięcia, ale ze wzgledu na upływ czasu (w wielu krajach by się przedawniło).”

Super! To zalegalizujmy marihuanę, wprowadźmy tortury i prawo do obrony bronią palną. To wszystko jest legalne w wilku krajach, takich jak Chiny, Japonia, USA, Holandia, kraje Ameryki Południowej.

“Złodziejstwo należy piętnować ? ale co robić, gdy ktoś ukradł 30 lat temu, a przed sąd postawiono go dopiero teraz?”

Skazać. A co z “karząca ręka sprawiedliwości zawsze dopadnie przestępcę”? Dlaczego cieszymy się, gdy morderca zostanie schwytany po trzech dekadach, a Polańskiemu mielibyśmy wybaczyć?

“Nie będę oburzony, jak sąd to uwzględni, wymierzy mu łagodną karę ”

Co to jest łagodna kara? Czy kara z definicji nie powinna być surowa?

quest pisze:

Btw. Ktoś wcześniej przyuważył, że Kutz odbierającą nagrodę w Gdyni, uczcił pamięć górników z kopalni “Wujek” mówiąc: “są to ofiary wyzysku kapitalistycznego”.

http://klisu.jogger.pl/2009/09/19/rozum-odbiera/

Kutz, występując w TVN-e, wypowiedział również inne bzdury. Tym razem związane z Polańskim.

“Reżyser nie krył oburzenia tym, jak ta sprawa została potraktowana. – Ja się czyta nasz internet i słucha tego, co się mówi, to ujawnia się mała i zawistna Polska, polski antysemityzm.

http://www.wykop.pl/link/241511/ujawnila-sie-mala-zawistna-polska

Jestem za wsadzaniem go do kicia, ale nie wiedziałem, że wynika to z mojej zawiści i antysemityzmu. Nie wiedziałem tez, że bohater tematu jest Żydem.
Jak to dobrze dowiedzieć się czegoś ciekawego o sobie i innych. 😉

Orlinos pisze:

No i skazać, ale po tylu latach i w takim wieku nie ma się co wyżywać na człowieku – nikomu to już nie pomoże. Ale skazać go (a przynajmniej poddać procesowi) powinni, dla zasady. I moim zdaniem tego powinny dotyczyć np. listy intelektualistów, łagodnego wyroku, ze względu na okoliczności, a nie “wybitność artystyczną”.

Natomiast dla tak starego człowieka nawet jakiś krótki dozór czy niedługi pobyt w więzieniu jest wystarczającą karą – i “ten pan już żadnej innej nigdy nie zgwałci”. Przypominam, że celem kary nie jest zaspokajanie modnych histerii tłumu.

Co do “łagodnych kar”: mają dać karę śmierci? (Dopuszczalna w Kalifornii). Bo każda inna jest łagodniejsza.

Są różne kary, w zależości od okoliczności i bardzo dobrze. Choćby w sprawie Polańskiego: zupełnie inna kara mu się należy, jeżeli faktycznie puknął chętną dziewczynę z czystej głupoty (i dał się nabrać) – bo w takim przypadku płaci się tylko karę za brak odpowiedzialności – a znacznie surowszą, jeżeli rzeczywiście ją brutalnie zgwałcił i znarkotyzował (w takim przypadku akurat jej wiek jest chyba mniej ważny).

manto pisze:

tak sie wszyscy miotaja, zeby ukarac faceta za “pukanie 13stki” przed trzydziestu laty (niezaleznie od tego czy ta 13stak byla mu podlozona przez tzw. “obrotna mamusie” czy tez rzeczywiscie ja zgwalcil – pamietajcie, ze wedlug ichniego prawa kazdy seks z nieletnia to gwalt, chocby sama na faceta wlazila) a jakos nikt nie chce pamietac o wielu innych zbrodniarzach sprzed kilkunastu czy kilkudziesieciu lat… wielu z nich nigdy nie dosiegla sprawiedliwosc, zyja albo dozyli sedziwego wieku w spokoju i czesto w dobrobycie… poczynajac od nazistow, ktorzy albo byli chronieni przez aliantow, albo w jakis inny sposob sie wymkneli, przez NKWD, GRU, nacjonalistyczne organizacji ukrainskie, SB i UB, az po dziesiatki afrykanskich, azjatyckich i poludniowoamerykanskich prezydentow/kacykow/dyktatorow i ich ludzi… mamy tez wspolczesnych politykow, wysylajacych armie przeciwko cywilom w innych krajach, bo teraz w wojnach to walczy sie z cywilami a nie z innymi armiami…

zdecydowanie nie jestem zwolennikiem bezsensownego przelewu krwi, zemsty i masakry… chce jedynie zauwazyc, ze znacznie gorsze zbrodnie juz ludziom uchodzily zupelnie bezkarnie…. moze powinno sie zaczac od tego typu spraw, dopiero potem, mysle ze zupelnie mimochodem doszlibysmy do sytuacji w ktorej kazdy rezyser, aktorzyna, polityk czy gliniarz odpowiedzialby przed sadem i zostal ukarany za pukanie 13stek, z jej zgoda czy bez…

Orlinos pisze:

manto:
“moze powinno sie zaczac od tego typu spraw” – proszę Cię, przytocz liste przestępstw, które powinniśmy olać, póki nie dopadniemy wszystkich nazistów (czyli nigdy).

Czy jak Cię napadnę i pobiję (tylko dwa zęby wybite, żadnych większych trwałych obrażeń), to policja powinna się tym zająć, czy skoncentrować się na poważniejszych zbrodniach?

Jak jest możliwe ukaranie większego zbrodniarza, to się go karze, jak dał się złapać tylko mniejszy, to mniejszego. Na tym też polega równość wobec prawa. Przy czym pamiętajmy, po to przewiduje się różne rodzaje kar – by np. takiemu Polańskiemu wymierzyć bardzo łagodny wyrok (ja bym wymierzył).

To, co Ty proponujesz, to “nie leczmy kataru, gruźlicy i grypy, bo ludzie umierają na raka”.

manto pisze:

@Orlinos

Nadinterpretujesz i przekrecasz moje slowa… chodzilo mi tylko o to, ze ten caly halas o Polanskim to tylko szum medialny, wywolany przez dziennikarzy, ktorzy nie maja o czym pisac. W zasadzie malo kogo interesuja znacznie wieksi zbrodniarze sprzed lat. Jesli juz grzebac w przeszlosci to moze lepiej zajmowac sie masowymi mordercami i autorami ludobojstw. Nie chce wazyc traumy 13stolatki (jesli byla jakas trauma, bo moglo byc roznie) na jednej szali, a zycia innych ludzi i traumy ich rodzin na drugiej, nawet jesli ich byly setki, tysiace czy miliony. Ale mierzi mnie obluda nie tylko roznych tak zwanych artystow (zreszta ‘wszyscy artysci to prostytutki’) bioracych w obrone Polanskiego, ale takze obluda dziennikarzy, i wszystkich ktorzy dali sie wciagnac w te cala pyskowke. Wiadomo, ze faceta powinna dosiegnac kara. To jest oczywiste. KAZDEGO przestepce powinna.
Ale jak slucham tego calego syfu to mi sie robi przykro. Nie wiem jak Ty, ale ja mam w historii mojej rodziny traumy, spowodowane zbrodniami, ktore nigdy nie zostaly ukarane. I takich rodzin na tej planecie sa miliony.

P.S.
A Szwajcarzy – tacy swietoszkowaci i praworzadni, juz nie pamietaja o tym jak ich banki “zapomnialy” wyplacic spadkobiercom ogromne sumy zdeponowane u nich przez Zydow zabitych podczas II WŚ.

Orlinos pisze:

manto: Ok, rozumiem. Ale recepty na to nie ma, niestety. Zwykle ściga się najmocniej te przestęstwa, które są modne w danym momencie; ofiary pozostałych muszą czekać, aż
przyjdzie ich “kolej”. Często nigdy to nie następuje.

Przepraszam za napaść, ja jestem z pl.pregierz, tam zawsze ostro i agresywnie walczy się na słowa. I bezmyślnie. 😉

Konrad Karpieszuk pisze:

“Przepraszam za napaść, ja jestem z pl.pregierz, tam zawsze ostro i agresywnie walczy się na słowa. I bezmyślnie. ;-)”

odejdz stamtad 🙂 mi sie udalo i zycie jest naprawde teraz piekniejsze 🙂 teraz widze jakie debilne bylo dyskutowanie tam

orlinos pisze:

Konrad: Spoko, teraz już tylko tam wpadam z rzadka; nawet pozbyłem się czytnika news . Co fajniejsze osoby i tak przeniosły się na blipa. 😉

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.