Masz za dużo kasy?

Macie pieniądze, z którymi nie wiecie co zrobić? Zastanawiacie się nad wpłaceniem ich na jakże “kuszące” lokaty po 5,5% w skali roku?

Jeśli tak to lepiej oddajcie je mi 😉 A jeśli nie, to posłuchajcie mojej podpowiedzi i przyjrzyjcie się, co się dzieje z giełdą.

Dwa i pół miesiąca temu kupiłem udziały w jednym z funduszy za 400zł i teraz mam już 500zł. Wzrost o 25%, a w skali roku wychodzi 120% (oczywiście nie wierzę abym po roku tyle właśnie miał). I jak tylko zostaje mi jakaś reszta po zakupie jedzenia (mięsne ścinki dla psów i suchy chleb) wkładam je w inne fundusze. Na razie wszystkie zwyżkują.

Oczywiście zaraz może przyjść krach, ale póki co wychodzę z założenia, że największe dno kryzysu już było (jakby patrzeć na na wykresy giełdowe wypadło ono w marcu tego roku) i teraz będzie już raczej lepiej niż gorzej.

p.s. Jasna sprawa, że jeśli ktoś z Was mnie posłucha i wtopi przez to kasę w fundusze/akcje, które zaczną spadać, to nie biorę za to żadnej odpowiedzialności. Moja porada jest na GPL 🙂 Ale pomyślałem, że warto przynajmniej zwrócić Waszą uwagę na to, że akcje/fundusze się kupuje kiedy spadają, a nie są na szczycie.

00

Comments

Janusz Lis pisze:

To prawda, szanse są, zwłaszcza teraz, gdy Wig20 przebił się przez 1930pkt i utrzymuje się ponad tym poziomem. Sam jednak funduszy nie dokupię, bo chcę sobie zmienić samochód na mniej stary, albo chociaż większy równie stary :]

Konrad Karpieszuk pisze:

Ha, ja miedzy innymi z tego powodu, ze sprzedalem samochod mialem kase na fundusze 🙂 Ale jak patrze na notowania, to az mysle co by tu jeszcze sprzedac. Nie chce ktos kilku kartonow akcesoriow do telefonow komorkowych? 😉 zalegaja wciaz w piwnicy po dzialalnosci gospodarczej na allegro

TLu pisze:

Zainwestuj w złoto, przynajmniej nie stracisz. Kryzys się nie skończył i jeszcze trochę potrwa, pik jest raczej przed nami 🙁

Konrad Karpieszuk pisze:

no wlasnie a jak sie inwestuje w zloto? kompletnie sie nie znam.

TLu pisze:

Wystarczy kupić fizyczne złoto, można w sztabkach, po kilogramie, można w krugerrandach. Można kupić papier, że kupiło się złoto, ale to nie to samo.
Szczegółów Ci nie podam, bo nie mam co inwestować 🙁
Może tu: http://sklep.mennica.com.pl/

Konrad Karpieszuk pisze:

no to takie rzeczy to ja juz sam wiedzialem 🙂 frapuje mnie wlasnie co potem jak juz kupie? komu to odsprzedac? mennica ma obowiazek odkupic to ode mnie potem?

TLu pisze:

Kupujesz złoto, do słoika i do ogródka.
USA zmierza w kierunku Zimbabwe, nawet Chaves śmieje się, że jest zbyt prawicowy względem Obamy. Nadchodzą ciekawe czasy, lepiej mieć złoto niż papier, który jest tyle warty ile w niego wierzysz.
Gdybym miał złotówki, to wiem co z nimi zrobić…

TLu pisze:

Co do obowiązku skupu złota, to Roosevelt już to przerabiał w USA

Konrad Karpieszuk pisze:

damn, nie mam ogrodka 😉

Lookzovt pisze:

Oczywiście wszyscy mamy nadzieję, że dno kryzysu już za nami.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.