Czacha dymi…

Na Wykopie pojawił się na stronie głównej link do filmu, pokazującego umierającego człowieka. Umierającego nie byle jak.

Hindus spaceruje po dachu pociągu (częsty widok na indyjskich stacjach słynących z jednej strony z zatłoczonych pociągów, z drugiej z ludzi, których nie zawsze stać na przejazd), w pewnej chwili chwyta za przewody trakcji. Chwilę później widać już tylko poczerniałe zwłoki. W okolicach szyi na chwilę pojawia się jeszcze ogień. Ciało dymi, w ogóle widok fatalny.

Kontrowersyjne jest to, że taki film pojawia się w internecie i nie zostaje usunięty. Ale nie takie rzeczy już widzieliśmy.

Głupie jest to, że ktoś wrzuca to na Wykop, serwis gdzie możemy zobaczyć “super filmiki, (…) Filmiki z humorem, śmieszne filmy” (cytat z meta tagów ze strony).

Jeszcze głupsze jest to, że film zostaje wykopany na stronę główną.

Ale ręce można załamać czytając rozbawionych komentujących pod filmem.

Rekon: “Że tak powiem – czacha dymi.” (w chwili obecnej ma 91 plusów za ten przezabawny komentarz)

henk: “nie jestem pewnien, czy to powinno się tu dostać… czyżbym zaraz miał się spowdziewać innych filmików z [wymoderowano]” (dla odmiany komentarz zaminusowany 37 razy)

“piorunująca śmierć :)” (zaplusowany)

Xionacz: “Pieczyste!!”

elevation: “zabrzmiało jak dwa szybkie cięcia mieczem świetlnym”

MorfeniX “ile jeszcze ? nie macie dość tych ‘żartów’ ?” (zaminusowany)

To tylko wybór, bo jednak wśród komentarzy coraz więcej zbiera się głosów rozsądku. Ja jednak mimo wszystko ręce załamuje. Ale może ja już nienormalny jestem.

Pewnie tak. Pewnie to jakiś wpływ faktu, że do cmentarza z domu mam jakieś 500 metrów. Pewnie to temu, że leżą tam dzieciaki, które spłonęły kilka lat temu w autokarze pod Jeżewem. Śmierć mnie nie śmieszy.

I dla formalności link.

00

20 thoughts on “Czacha dymi…

 1. Naprawdę straszne. Gościu się usmażył przez głupote i co, mam płakać? Co mnie obchodzi że umarł, dla mnie to śmieszne, nie może być?

 2. Jak na świecie takie rzeczy się zdarzają to z internetu trzeba to koniecznie usunąć? To nie ucinanie głowy scyzorykiem tylko porażenie przez linię wysokiego napiecia/trakcję. Nie wiem czy wiesz ale to dobry film, żeby dać ludziom do myślenia, nie wiem czy wiesz, że nasza własna Policja pokazuje zwłoki z wypadków samochodowych, żeby dać ludziom do myślenia. Też mi się moralizator znalazł…

  Tutaj masz prezentację stołecznej http://rapidshare.com/files/168244040/POLICJA_-_PREZENTACJA.rar

 3. czepiam się bardziej nie filmu ale pokemonowego rozbawienia śmiercią niektórych komentujących na wykopie

 4. Wykopem kiedyś się denerwowałem, teraz starannie go omijam. Nie mogę zmienić tego, jacy są inni ludzie, ale mogę niektórych miejsc nie odwiedzać.

  Co do pokemonów – ludzie od dziecka oglądają w tivi pozorowaną śmierć stylizowaną na setki sposobów, to tracą poczucie realności śmierci, bólu czy cierpienia. Budzą się gdy dotknie ich to osobiście.

  @RaitQ, @tosemja – szacunek dla śmierci i zmarłych, powiązane z tym obyczaje i sposoby postępowania nie przypadkiem przyjęły się jako miara cywilizacji. Lecimy w dół, stajemy się hordą skupionych tylko na ludycznych rozrywkach humanoidów.

 5. Ale śmierć jest tylko/aż etapem w naszym życiu. Szacunek dla zmarłych ok, można go mieć lub nie. To nie jest odgórny nakaz. Dlaczego mam mieć szacunek dla zmarłego w taki sposób, jak gość na filmie. Skoro on nie miał szacunku dla własnego życia? Ze śmierci można także żartować, to nie jest problem. Jest tylko jeden warunek, trzeba mieć świadomość tego co się wyraża i o czym się dyskutuje. W większości "pokemonowatych" komentarzy na wykopie, ja takiej woli nie znajduję… Niestety.

 6. Mekk: no ja akurat wykop jeszcze nadal lubie. Nie za podsylane tam reczy bo tego juz zniesc sie nie da. Ale lubie wlasnie za komentarze, ktore nieraz potrafia niezle rozsmieszyc. Tyle, ze w tym watku cos sie widac walnelo z regułą.

 7. Konrad Karpieszuk

  To się nazywa czarny humor. Mąż mojej kuzynki opowiadał podczas Wigilii, jak jego znajomy lekarz po nieudanej operacji zaczął pić alkohol i żartować z sytuacji, aby nie zwariować.

  Co do humoru:
  http://www.wykop.pl/link/178364/zmarl-tworca-easy

  Wydarzenie smutne, ale pierwszy komentarz mnie rozbawił. Autor dostał ode mnie plusa, bo dlaczego mam się żalić?

  Poza tym, spójrz na to z innej strony. Ten Indianin jeśli był Hindusem, skończył cierpieć. Jeśli był Chrześcijaninem połączył się z Bogiem i takie tam…

  Dlaczego nie zacząć kpić i naśmiewać się z tego co przeraża znaczną większość populacji?

  @Meek

  W takim razie nasza cywilizacja jest ułomna, albo ja jestem niecywilizowany bo jak głoszę, że nie mam szacunku dla truchła to wszyscy mną gardzą. Gdy mówię, że zwłoki powinny zostać oddane Akademii Medycznej a potem spalone – wszyscy.. nie zgadniesz.. gardzą mną!

  Istotna człowieczeństwa mieści się w mózgu, i gdy ten obumiera, nie ma człowieka. Zostaje mięso, do którego przywykliśmy przez X lat. Same emocje, które jak wiadomo – są przeciwieństwem rozsądku.

  Ja bym powiedział, że Polacy są niezdrowo zakochani w kulturze śmierci. Wg. mnie chore jest jej celebrowanie. Te wszystkie pogrzeby, na których ludzie się smucą a potem stypy, na których smutek przemienia się w umiarkowaną popijawę są dramatyczne.

 8. Konrad,

  Jest inna możliwość śledzenia twojego bloga niżeli przez RSS i trzymanie otwartej strony w karcie? Interesuje mnie wpis o przebudzeniu w trakcie trwania operacji, ale nie widzę ani newslattera ani powiadomień na jabbera. ;<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.