Beat this, antyfaszysto!

Wydaje się, że wszyscy faszyści mają świetnego haka, którym – jak im się wydaje –  rozkładają na łopatki osoby, które próbują z nimi dyskutować.

Jeśli zarzucisz takiemu, że treści jakie propaguje są faszystowskie, zaraz ci odpowie, że masz się douczyć czym jest faszyzm, bo tak naprawdę powinieneś powiedzieć o nazizmie. Jeśli zarzucisz nazizm – wytłumaczą ci, że tu chodzi o ksenofobię. Jeśli nie spodoba ci się czyjaś wypowiedź z uwagi na nacjonalizm, znów jesteś odesłany do książek, bo tu przecież mowa o jakimś antyjudaizmie. I takie mielenie kilku pojęć w kółko, pojęć które dla osoby, która specjalnie nie chce się zagłębiać w psychikę osób wykolejonych są tożsame i ma prawo do takiego ich pojmowania.

Takie powiedzenie: „Pudło, nie trafiłeś z określeniem kim tak naprawdę jestem. Zgaduj dalej dlaczego jestem marginesem społecznym, a póki co ja będę się czuł słownikowo wywyższony”. I wszystko jest według nich ok. Siedzą sobie na tym marginesie, a póki margines nie jest nazwany, nie widzą żadnego problemu.

00

One thought on “Beat this, antyfaszysto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.