Plugin płatności dla WordPress

WP Sprzedawca 0.4

Plugin pozwala uzytkownikowi pobierac ze strony plik lub wyswietlic zawartosc wpisu po podaniu prawidlowego kodu otrzymanego smsem premium lub po wykonaniu e-przelewu. Obsluge platnosci realizuje serwis Dotpay.pl

Uwaga: jeśli szukasz wtyczki umożliwiającej pobieranie opłat za publikację artykułu lub ogłoszenia na Twoim WordPressie, lepszym rozwiązaniem będzie wtyczka PiszTu.com

Cechy:

* Umożliwia wyświetlenie pola z informacją o konieczności wysłania smsa premium i z formularzem do wpisania otrzymanego kodu. Jeśli osoba wpisze prawidłowy kod i wciśnie przycisk, rozpocznie się pobieranie pliku. Jeśli kod będzie niepoprawny, wyświetli się o tym informacja
* Umożliwia wyświetlenie przycisku przekierowującego do systemu e-płatności w Dotpay. Jeśli osoba zapłaci, rozpocznie się pobieranie pliku.
* Umożliwia wyświetlanie treści wybranych wpisów za opłatą. Możliwość konfiguracji długości czasu dostępu do wpisów za opłatą.
* W tej wersji plugin umożliwia pobieranie tylko jednego zdefiniowanego pliku
* Plugin spełnia wytyczne regulaminu Dotpay odnośnie informacji jakie mają zostać zamieszczone na stronie pobierania

Ta strona jest zarazem demo tego jak działa plugin 🙂 Jeśli chcesz pobrać plugin, postępuj zgodnie z tym co jest opisane poniżej.

Demo jak działa ograniczenie dostępu do treści wpisu zostało pokazane na przykładzie ograniczenia dostępu do treści wpisu „Czternaście”

Zapłać kartą lub eprzelewem. W tej opcji zakup będzie Cię kosztował 55.00 złotych (z podatkiem VAT)

Jak zainstalować ten plugin i skonfigurować by działał z serwisem Dotpay?

1. Załóż konto w serwisie Dotpay.pl, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś
2. Rozpakuj plik Zip z pluginem w katalogu /wp-content/plugins na serwerze ze stroną
3. Aktywuj plugin w panelu administratora w sekcji Plugins > Installed
4. W treści strony bądź stron (bądź wpisu blogowego) gdzie ma pokazać się formularz pobierania pliku wstaw [ autokod-sms] dla opcji pobierania pliku po podaniu kodu sms oraz [ eprzelew-form] dla opcji pobierania pliku po wykonaniu eprzelewu. (bez spacji między nawiasem, a słowem kluczowym)
5. W katalogu z pluginem umieść plik, który ma być pobierany
6. Na stronie Dotpay.pl po zalogowaniu uruchom usługę Premium SMS z listą kodów sprawdzaną na serwerze Dotpay (wybierz „Usługi sms > Dodaj nową usługę > SMS zwracający kod dostępu do usługi > Kod generowany i dopisywany do listy kodów. Sprawdzanie kodow w Dotpay” i wypełnij kolejne pola zgodnie z opisem w dokumentacji Dotpay)
7. W katalogu pluginu otwórz do edycji plik wp-sprzedawca.php i skonfiguruj plugin według wskazówek podanych w sekcji KONFIGURACJA. Swój ID z Dotpay ustaw w panelu administracyjnym WordPressa w sekcji WP SPrzedawca > Ustawienia Dotpay
8. Poczekaj aż administrator Dotpay aktywuje Twoją usługę. Od wtedy plugin będzie działał. Opcja płacenia eprzelewem nie wymaga czekania na aktywację.
9. Jeśli chcesz aby jakiś wpis był dostępny za opłatą, pod wpisem w polach Custom Fields dodaj klucz o nazwie „platny” (zamiast ł wpisz l) i wartości „true”.
10. Jeśli chcesz aby bez opłaty wyświetlane było kilka pierwszych akapitów, w polach Custom Fields dodaj klucz o nazwie „akapity” i w pole wartości wpisz liczbowo ilość dostępnych akapitów.

Zrzuty ekranu:

Widok panelu administracyjnego.

Widok panelu administracyjnego.

Blokowanie wyświetlania treści wpisu, przy ustawionym dostępie do dwóch akapitów bez opłaty.

Blokowanie wyświetlania treści wpisu, przy ustawionym dostępie do dwóch akapitów bez opłaty.

Masz jakieś pytania? Pomysły na nowe funkcje do pluginu? Zainstalowałeś plugin u siebie i chcesz się tym pochwalić? Zamieść je w komentarzu poniżej 🙂

Najczęściej zadawane przez Was pytanie w komentarzu:

Czy da się zrobić tak aby odwiedzający mógł publikować na mojej stronie wpisy, ale dopiero po zapłacie?

Odpowiedź: tak. Musisz zrobić dwie rzeczy: