Cześć. Artykuł ten piszę z zamiarem odsyłania do niego osoby, które szukały jakiejś pomocy odnośnie WordPressa, a ja – mimo początkowej chęci – stwierdziłem, że pomocy jednak na razie nie udzielę.
Jednocześnie informuję, że jeśli ktoś także się zgadza z sugestiami z tego artykułu, może także śmiało odsyłać do niego pytających. 

Choć WordPressem zajmuję się zawodowo, często – zwłaszcza wieczorem w ramach ostatniej gimnastyki umysłu – wchodzę na wordpressowe fora i altruistycznie pomagam osobom początkującym w rozwiązywaniu problemów z tym systemem CMS. Robię to jednak tak długo, że czasem zdarzają się sytuację, że pomocy nie udzielam, choć prawdopodobnie znam odpowiedź na Twoje pytanie. Niestety, według mnie zadałeś je na tyle nieprawidłowo, że bez dłuższej dyskusji (lub spojrzenia na kod) rozwiązanie nie jest możliwe. A na dyskusję niestety nie mam czasu.

Podstawowa sprawa: pomóż mi, abym ja mógł pomóc Tobie!

Opisuj swój problem jak najdokładniej, jednocześnie unikając wodolejstwa.

Opisuj problem podając wszystkie symptomy.

Nie  pisz, że „nie udało mi się dodać zdjęcia”. Takie stwierdzenie może oznaczać równie dobrze, że „nie wiem jak w wordpressie w ogóle dodaje się zdjęcia”, „w oknie dodawania zdjęcia przycisk przesyłania nie jest aktywny”, „przesłanie zdjęcia kończy się wyswietleniem błędu o treści xyz” lub „zdjęcie się wysyła, ale pojawia się nie w tym miejscu gdzie chciałem”. Rozumiesz już? Wszystkie te warianty „nie udało mi się dodać zdjęcia” rozwiązuje się w bardzo różne sposoby, a ja jak pisałem, nie mam zbyt dużo czasu aby ustalać który to z nich.

Powiedz mi jak najwięcej o swoim WordPressie.

Zapewne już wiesz, że do WordPressa można doinstalować dowolną z tysięcy wtyczek i można użyć jednej z dziesiątek tysięcy skórek. Uwierz, to ma ogromne znaczenie.
Zdradź więc nam jakiej skórki używasz i jeśli jest darmowa podaj do niej odnośnik. Wymień zainstalowane i aktywowane wtyczki. Co prawda sam mogę sprawdzić jakiej skórki używasz i potem ją znaleźć w sieci, zajrzeć w jej kod, poszukać powodu problemu… ale po raz kolejny – to zabierze mi czas. Na forum wszedłem aby udzielić odpowiedzi, a nie po to by spędzić kilkanaście minut na szukanie czegoś, co sam możesz mi napisać w jednej chwili.

Zdradź nam adres strony!

To chyba największy błąd. Wchodzisz na forum i piszesz „na stronie obok szyldu mam takie rozwijane coś i jak się rozwija to mi przykrywa sidebar (ten lewy)”. Dlaczego zamiast zmuszać nas do wyobrażania sobie co przez to rozumiesz nie podasz odnosnika do strony?

Powiedz nam co umiesz.

Inaczej się odpowiada developerowi wtyczek do wordpressa, który mimo dużego doświadczenia utknął na jakimś problemie, a inaczej osobie, która nigdy nie napisała ani jednej linijki jakiegokolwiek kodu. Napisz czy znasz język HTML i CSS. Napisz czy potrafisz używać Firebuga. Napisz czy znasz PHP i SQL i w jakim stopniu. A może znasz API WordPressa? Te informację na pewno ułatwią mi odpowiedź.

Powyższe porady to na pewno nie wszystko, ale to absolutna podstawa jeśli chcesz uzyskać odpowiedź. Jeśli się z tym teraz zgadzasz, proszę wróć na forum i zadaj swoje pytanie jeszcze raz uwzględniając powyższe zasady. Na pewno wtedy spróbuję udzielić Ci odpowiedzi.