Ubuntu się (ro)zwija

Wraz z wersją 9.04 pojawiły się nowe śliczniutkie (ponoć, bo nie wiem czemu jak dotąd nie wiedziałem ich ani razu, a wcześniej a i owszem) chmurki z powiadomieniami systemowymi (taki odpowiednik widowsowych bladożółtych chmurek w prawym donym rogu ekranu).

Teraz pojawił się pomysł, aby poprawić je jeszcze bardziej. Są jeszcze śliczniejsze!

A to, że otworzenie folderu z ~2tys zdjęć zajmuje około 4 minuty, a to, że w OpenOffice ikony na paskach są tak duże, że mieści się ich tam właściwie kilka, a to, że Ubuntu staje się systemem coraz bardziej do oglądania, a nie używania, coraz mniej jego twórców chyba interesuje. Ważne aby coś robić.

00

6 thoughts on “Ubuntu się (ro)zwija

 1. OpenOffice.org > Narzędzia > Opcje > Widok > Rozmiar i styl ikon: Małe

  Pomysł pojawił się ze strony użytkownika-wolontariusza, nie firmy.

  Zgłoś bug. Udostępnij te 2 tys zdjęć, aby deweloperzy mogli zoptymalizować kod. Przecież to takie pospolite, że w jednym folderze ma się taką ilość grafik, prawda?

  Jak nie Ubuntu to Mint, PCLinuxOS, Debian, Arch. Do wyboru do koloru.

 2. Poza tym, dlaczego narzekasz na Ubuntu? To tylko sklejka różnego oprogramowania. Dzisiaj wyszedł kandydat Fx 3.5 RC1 (używam codziennych buildów, ostatni jest z wczoraj) i jest to pierwszy Fx od 2005 r., który zamiast bardziej zamulać, troszkę sprawniej pracuje. Czy to znaczy, że Ubuntu się rozwija? Nie.

  Do zdjęć spróbuj Gwenview z KDE4.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwenview

 3. dzięki za sztuczkę z OO.o 🙂

  co do 2tys zdjec w katalogu. nie wazne ile ich mam. wazne ze pod windowsem ten katalog sie otwieral od razu, a pod linuksem nie. nie mam zamiaru dzielic katalogu na mniejsze dlatego ze system sobie z tym nie radzi (btw. to zdjecia z rwandy, trzymam wszystkie razem)

  programow roznych probowalem. wszystkie sie slimacza, za wyjatkiem Picasy… ktora chodzi pod wine :/

 4. Trochę przesadzasz.Ubuntu 9.04 to jednak krok do przodu. Używam na codzień w pracy i w domu. Dużym plusem nowej wersji jest szybki start (bez porównania z xp, który startuje u mnie 3 lata…). Poza tym poprawiły się sterowniki, tryb uśpienia w końcu działa w 100% jak trzeba. W zasadzie mam już wszystko czego potrzebuję i sprawniej niż pod Win. Ale oczywiście, żeby tak było, trochę się trzeba napracować… Tylko ja nie mam za bardzo już nawyków Windowsowych, co pomaga. Wiem też co w systemie się dzieje (a pod Win nie do końca byłem pewien czy wiem).

 5. No popatrz, a u mnie tryb uspienia dzialal jak trzeba w 8.10, a teraz nie dziala 🙂

  eh… a ja pamietam jeszcze czasy, kiedy o Linuksie sie mowilo, ze jest przewidywalny, a nie ze jak w Windows u jednego cos dziala, a u drugiego nie. Teraz moze dalej sie mowi, ale juz to nie jest prawda 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.